• İhale No
  2348249
 • İhale Adı
  GONAD KORUYUCU
 • Sektör
  Konfeksiyon, Tekstil, İş Güvenliği Malzeme ve Ekipmanları
  Tıbbi İlaçlar ve Tıbbi Sarf Malzemeler
 • İhale Tipi
  Mal Alımı
 • İhale Usulü
  Doğrudan Temin
 • İhale Tarihi
  29 Kasım 2021 10:00
 • İdare
  KIRŞEHİR EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ
 • İhale İli
  Kırşehir
 • İşin İli
  Kırşehir
 • Yayın Tarihi
  25 Kasım 2021
Detayları Görebilmek ve Benzer İhaleleri Takip Edebilmek İçin Üye Olun
Üyelere Özel Fırsat ile 3 Yıllık E-İmza Sadece 195
Satın Al

 

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi

oooo                                                     Kırşehir

Sayı:                                 7S990205-869 -1612.

Konu: Hizmet/Malzeme Alımı                                                                  25.11.2021

TEKLİF MEKTUBUDUR

ulaştırmanızı rica ederim.

Hastanemiz Tel: 0386 213 45 15-16 Dahili: 1878-1879-1898 Hastanemiz Faksı: 0386 213 32 31

E-mail: kir^ehireah.salma@saglik^ov.tr

ektuplan en geçJjŞ}}/. ,|. L. / 2021-Saat:

 

 

NOT:Teklif m

Kadar Satınalma Birimine Ulaştırılmalıdır.


 

 

               
 

Hastanemize bağlı FTR Uygulama Hastanesinde kullanılmak üzere aşağıdaki malzemelerin temini

 
 
   

GONAD KORUYUCU BUYUK

 
     

ADET

ADET

ADET

 
 
   

GONAD KORUYUCU KÜÇÜK

 
 
   

KURŞUN KORUMA L BEDEN

 
 
 

 

 

TOPLAM =

EK: TEKNİK ŞARTNAME

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1- Teklif Birim Fiyatları KDV Hariç ve Türk Lirası olarak verilecektir.

2-         Silinti,   kazıntı ve imza kaşe bulunmayan teklifler değerlenirmeye alınmayacaktır.

3- Numune İstenildiği taktirde numune en kısa sürede satmalına birimine gönderilecektir.

4-              UBB/UTS  kapsamında yer alan ürünlerin tek başına UBB/UTS kaydı yeterli olmayıp, teklifi üretici/ithalatçı firma dışında veren firmalar için , üretici veya ithalatçı tarafından UBB/UTS de alt bayii olarak tanımlanmış olması gerekmektedir.

5-                 Bakanlığımız TKHK nun 09.01.2017 tarih ve 00036890436 sayılı yazılan gereğince , UBB kapsamındaki malzemeler için firmaların “ TIBBİ CİHAZ SATIŞ YERİ YETERLİLİK BELGELERİNİ de teklifleri ile birlikte sunmaları gerekmektedir.

6-             İstekliler     listedeki bütün kalemlere veya diledikleri kalemlere teklif verebilirler.

7-                 Sözkonusu             alımla ilgili tüm vergi-resim ve harçlar, kargo taşıma ve tüm ulaşım giderleri sigorta giderleri uhtesinde kalan kişi/firmaya aittir.

8-             idaremiz    mal/hizmeti alıp almamakta veya bir kısmını almakta serbesttir.Firmalar teklif vermekle bu hükmü kabul etmiş sayılır.

9-                        Değerlendirmemiz    kalem kalem , yada işin bütünlük arz etmesi bakımından toplam fiyat esasına göre yapılabilecektir.Ödemeler kurumun mali durumuna göre yapılır. Teklifimize fiyat veren firma bu hükmü kabul etmiş sayılır.

10-                 Malzemeler          Depo teslimidir.Depoya taşınması ile ilgili tüm taşıma v.b.giderler firmaya aittir.

11-         Teklif           veren firma S.U.T.hükümleri gereğince idare tarafından işlem yapılacağını kabul etmiş sayılır.

12- Alımlar Acil ihtiyaçlarımıza yönelik olduğundan , idaremiz tarafından verilen sipariş sonrası belirtilen gün içerisinde teslimatı yapılmayan ürünler için idaremiz siparişi tek taraflı iptal etme hakkına sahiptir. Firmalar teklif vermekle bu hükmü kabul etmiş sayılır.

13Alım uhtesinde kalan firma alıma ilişkin olarak düzenleyeceği faturada malzemenin barkod numarası ile SUT Kodunu belirtecektir.

Tedarikçi firma bunların SUT hükümleri doğrultusunda doğru eşleştirilmiş olmasından sorumludur. Geri ödeme kurumu barkod ve SUT kodlarının eşleştirilmesi ile ilgili olarak TİTUBB kayıtlarını esas almadığından , hastanemiz idaresi bu kayıtları esas almayacak , anılan kurumun herhangi bir surette malzeme barkod ve SUT kodunun doğru eşleşmediğini tespit ederek geri ödeme yapmaması halinde oluşan zarar nedeniyle idare tarafından da tedarikçi firmaya rücu edilerek, ödeme yapılsa bile tespit edilen zararın tamamı alım yapılan firmadan tahsil edilecektir. Firma teklif vermekle bu hükmü kabul etmiş sayılır.

14- Son teklif verme süresi içerisinde teslim edilmeyen teklifler değerlendirmeye alınmayacaktır.Firmalar teklif vermekle bu hükmü kabul etmiş sayılır.

• TEKNİK ŞARTNAME TÜM MADDELERİNE UYGUN ÜRÜN TEKLİF ETTİĞİMİZİ KABUL VE BEYAN EDERİZ.

İMZA VE KAŞE:

 

•   KURŞUN ÖNLÜK RADYASYONA KARŞI ÖN TARAFTA 0,50 MM PB KURŞUN EŞDEĞERLİKTE KORUMA SAĞLAMALIDIR. SIRT KISMINDA 0,25 PB STANDARTLARA      UYGUN        KORUMA   SAĞLAMALIDIR.

•     ÖNLÜK. ÖN KORUMA MODEL OLMALIDIR. ÖNDE ARKADAN ÇAPRAZ GELEN CIRTLI BANTLARLA KAPANMALIDIR. HASTANENİN TALEBİ DOĞRULTUSUNDA CIRTLI BANT YERİNE İSTENİLDİĞNDE ÖNDE KAPANAN KEMERLİ SİSTEM YAPILABİLMELİDİR. TERCİHİ KURUMUMUZ BELİRLEYECEKTİR.

•        KURŞUN ÖNLÜĞÜN ERGONOMİK KULLANIMI VE UZUN ÖMÜR AÇISINDAN ÖNLÜĞÜN İÇ KUMAŞ KAPLAMASI VE KUMAŞ RENGİ İLE DIŞ KUMAŞ KAPLAMASI VE RENGİ FARKLI OLMALIDIR.KURŞUN ÖNLÜĞÜN GÜVENLİK STANDARTLARI GEREĞİ ÖN YÜZÜNDE DOZİMETRE CEBİ OLMALIDIR. KURUMUN VE KULLANICININ TALEBİ ÜZERİNE ÖNLÜĞÜN İÇ KISMINDADA      DOZİMETRE                CEBİ                              OLMALIDIR.

•       ÖNLÜĞÜN EBATLARI KULLANICILAR TARAFINDAN SEÇİLMELİ VE KULLANICILARIN VUCUTLARINA UYGUN OLMALIDIR. BU DOĞRULTUDA ÜRÜN SAĞLAYICI FİRMA XS - S -M-L-XL-XXL-XXXL BEDENLERİNDE ÜRÜN TEDARİĞİ                                 SAĞLAMALIDIR.

•   ÖNLÜK ETİKETİNDE ÜRETİCİ FİRMA BİLGİLERİ, SATICI FİRMA BİLGİLERİ, BEDEN BİLGİLERİ, ÜRETİM TARİHİ, LOT NUMARASI, BARKOD NUMARASI ONAYLANMIŞ KURULUŞ NUMARASI (CE0120) BULUNMALIDIR.

•    KORUYUCU MATERYALE İLİŞKİN HAMMADDE ÜRETİCİ FİRMANIN TEST RAPORU OLMALIDIR. KURŞUN ÖNLÜĞÜ ÜRETEN FİRMANIN ÜRÜNLERİN TESTİNE İLİŞKİN TEST RAPORU SUNMALIDIR BUNUNLA BİRLİKTE KORUYUCU HAMMADDEYE İLİŞKİN DE HAMMADDE ÜRETİCİSİNDEN ALINMIŞ    TEST                       RAPORU                SUNULMALIDIR.

•       İTHAL GELEN ÜRÜNLERDE ALINACAK OLAN ÜRÜNLERİN SAHTE ÜRETİMİN ENGELLENMESİ, YURTDIŞINDA BAYİLİK ALINIP SONRA BURADA ÜRETİLEREK İTHAL OLARAK GÖSTERİLMEYE ÇALIŞILAN , ALMAN MALI VEYA BAŞKA ÜLKE MALI GİBİ GÖSTERİLEREK TÜRKİYEDE KAÇAK YOLLARLA ÜRETİLEN VE BAŞKA İSİMLERDE SATILAN ÜRÜNLERİN ENGELLENMESİ İÇİN İTHAL ÜRÜN VERİLECEKSE ALIMA İLİŞKİN İTHALAT BEYANNAMESİ SUNULMALIDIR. İTHALAT BEYANNAMESİNİN İTHAL TARİHİ İLE İTHALATI YAPILAN ÜRÜNÜN SATIŞ TARİHİ ARASINDA KABUL EDİLEBİLİR               BİR                       SÜRE                        OLMALIDIR.

• KURŞUN ÖNLÜKLERDE RENK SEÇENEĞİ OLMALIDIR. KULLANICI TALEP HALİNDE RENK SEÇENEKLERİ DOĞRULTUSUNDA RENK SEÇEBİLMELİDİR.


 

TALEBİ DOĞRULTUSUNDA ÜRÜNÜ OXFORT, POLİÜRAN PU , HİDROFOBİK, ANTİBAKTERİYEL İSTEYEBİLMELİDİR. ÜRÜNÜN ÜRETİMİNDE KULLANILAN KUMAŞLA İLGİLİ TEKNİK BELGE SUNULMASI GEREKMEKTEDİR.

X RAY KORUYUCU KURŞUN ÖNLÜĞÜNÜN KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM YÖNETMELİĞİ (01 MAYIS 2019 TARİHLİ VE 30761 SAYILI RESMİ GAZETE, YENİ RGÜLASYON (AB) 2016/425 X KİŞİSEL KORUYUCU YÖNETMENLİĞİNE GÖRE ÜRETİLMİŞ VE BELGELENDİRİLMİŞ OLMALIDIR. KORUYUCU ÖNLÜKLERE İLİŞİKNE ONAYLANMIŞ KURULUŞTAN ALINMIŞ MODÜL D VE MODÜL B BELGESİ TESLİMAT ÖNCESİ KURUMA SUNULMALIDIR. KURUMUN BELGELENDİRME FİRMASINA SORGULAMA HAKKI OLDUĞUNU BELGEYİ SUNAN FİRMANIN BİLMESİ VE SONUÇLARINI KABUL                                             ETMESİ                                    GEREKMEKTEDİR.

•    ÜRÜNLERE İLİŞKİN ESKİ STANDARTLAR DOĞRULTUSUNAD ARTİCEL 11 A ARTİCEL 11 B BELGESİ SUNULMAMALIDIR. BU BELGELER GEÇERLİLİĞİNİ KAYBETMİŞ OLUP, YENİ REVİZYONA GÖRE BELGELENDİRİLMİŞ ÜRÜNLERİN SATIŞI İÇİN BELGELER SUNULMALIDIR.

•   ÜRÜNÜN ÜRETİMİNE AİT TAEK ONAY VE TEST RAPORLARI OLMALIDIR. BUNU   İSTENİLDİĞİNDE            SUNMALIDIR.

•    ÜRÜNÜN ÜRETİMİNE İLİŞKİN AKREDİTE OLMUŞ KURUMDAN ULUSLAR ARASI GEÇERLİLİĞİ OLAN RADYASYON KORUYUCU ÜRÜNLERİN ÜRETİMİNE İLİŞKİN OHSAS 18001:2007 BELGESİ OLMALIDIR.

•   SATICI FİRMA ÜRÜNLERE İLİŞKİN KURUMUN İSTEMESİ HALİNDE DAHA ÖNCE YAPTIĞI İŞLERE İLİŞKİN İŞ DENEYİM BELGESİ VEYA REFERANS SUNMALIDIR.

•   KULLANIMI KOLAY VÜCUDU SARAN ÖZELLİKTE OLMALIDIR VE ÖNLÜK ÖN TARAFIN HER BÖLGESİNDE 0,50 PB KORUMA SAĞLAMALIDIR.

•    KULLANILAN KUMAŞ SU GEÇİRMEZ UZUN SÜRELİ KULLANIM VE HİJYEN AÇISINDAN KOLAY SİLİNEBİLEN BİR YAPIYA SAHİP OLMALIDIR. ÖNLÜĞÜN BİYELERİ SU GEÇİRMEZ ÖZELLİKTE OLMALIDIR.

KURŞUN ÖNLÜKLERE EK OLARAK TROID KORUYUCU VERİLMELİDİR.TROID KORUYUCULAR ÖNLÜKLERE UYGUN OLMALI VE TOKA İLE TUTTURULMUŞ OLMALIDIR

•   KURŞUN ÖNLÜKLERİN ÜRETİM HATALARINA KARŞI ÜRETİCİ FİRMA 2(İKİ) YIL GARANTİ VERMELİDİR.

1.   GONAD KORUYUCU 1,00 mm PB KURŞUNA EŞ DEĞER KAUÇUK KURŞUN BİLEŞİMİNDEN YAPILMIŞ OLMALIDIR.(Kişisel koruyucu yönetmenliğine uygun olarak kurşun koruma değeri en az 1.00 mm PB olmalıdır.)

2.  KORUYUCU KURŞUN MATERYAL HAFİF, HOMOJEN VE İNCE BİR YAPIYA SAHİP OLMALIDIR.

3.  KORUYUCU KURŞUN MATERYAL, ESNEKLİĞİN SAĞLANMASI AMACI İLE ÇOK KATLI OLMALIDIR.

4.   GONAD KORUYUCU YAPIMINDA ESNEK OLMAYAN TEK KATLI KORUYUCU KURŞUN MATERYAL KULLANILMAMALIDIR.

5.  GONAD KORUYUCUNUN KULLANIMI KOLAY OLMALI, KEMER İLE SABİTLENMELİDİR.

6.   KULLANILAN KUMAŞ ANTİBAKTERİYEL, UZUN SÜRELİ KULLANIMA UYGUN, HİJYEN AÇISINDAN KOLAY SİLİNEBİLEN, SU İTİCİLİĞİ SAYESİNDE SU GEÇİRMEZ BİR YAPIYA SAHİP OLMALIR.

7.   GONAD KORUYUCULAR 89/686/EEC KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM YÖNETMELİĞİNE GÖRE KATEGORİ III KARMAŞIK TASARIM OLARAK ÜRETİLMELİ, ARTİKEL 10 ATTİP İNCELEME BELGESİ VE ARTİKEL 11B BELGESİ İLE BELGELENDİRİLMELİDİR. CE İŞARETİ VE DÖRT HANELİ ONAYLI KURULUŞ NUMARASI ÜRÜN ETİKETİNE İŞLENMELİDİR. BU DURUM FİRMANIN BELGESİ İLE KANITLAN MALI D İR.

8.    KORUYUCU KURŞUN MATERYALİN GEÇİRGENLİĞİNİN VE KURŞUN EŞDEĞERİNİN EN 61331-1:2002 TEST STANDARDINA UYGUN OLDUĞU BELGELENDİRİLMELİDİR.

9.  FİRMA TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU'NUN (TİTCK) 15.05.2014 TARİH 29001 SAYILI TIBBİ CİHAZ SATIŞ, REKLAM VE TANITIM YÖNETMENLİĞİNDE BELİRTİLEN "SATIŞ MERKEZİ YETKİ BELGESİ" Nİ SUNMALIDIR. YETKİ BELGESİ OLMAYAN FİRMALARIN TEKLİFLERİ DİKKATE ALINMAYACAKTIR.

10.   GONAD KORUYUCULARIN RENKTERCİH YAPILABİLMELİDİR.

11.  TEKNİK KOMİSYON KARARI İÇİN TEKLİFİ VERİLEN MALZEMENİN İHALE SONUÇLANINCAYA KADAR BİR ADET NUMUNESİ BIRAKILMALIDIR

Cetveller

Ürün / Hizmet Adı ve Açıklaması Miktar Birim